Müdür Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Üniversite hayatınıza başlamak üzere adım attığınız Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ne hoş geldiniz. Bilindiği üzere, İngilizce uluslararası iletişimin evrensel bir dili haline gelmiş durumdadır. Bu yüzden bugünün dünyasında İngilizce olmadan hayatta kalmak neredeyse imkansızdır. Bu bağlamda, İngilizce Hazırlık Okulları, öğrencilere alanlarında gerekli dil becerilerini kazandırmada çok önemli bir rolü bulunmaktadır.

Üniversitemizin kurulmasından bu yana, İngilizce Hazırlık Okulları’na ve bölümlerine kaliteli dil eğitimi hizmeti vermiştir. Yabancı Diller Okulu’nun en önemli amacı öğrencilerimize yüksek öğrenim kurumlarının uluslararası standartlara uygun İngilizce dil bilgisi ve becerilerini kazandırmaktır. Onları hem kendi bölümlerine hem de mesleki yaşamlarına en iyi şekilde hazırlamak bizim için önceliktir. İngilizce dil eğitiminde, farklı öğrenme çıktıları ve hedefleri ile tasarlanmış farklı dil seviyeleri bulunmaktadır. Sınıflarımız 20-25 öğrenci civarında olup eğitime katkıda bulunan akıllı tahtalar, projektörler ve internet erişimli bilgisayarlar gibi elektronik ses ve görüntü sistemleri ile donatılmıştır.

İngilizce Hazırlık Programı, Türkiye’nin ve Kuzey Kıbrıs’ın en iyi Akademik İngilizce Programı’nı sunmayı hedef alıp teknolojinin en verimli düzeyde kullanımını teşvik etmektedir.

Sevgilerimle.

Öğr. Gör. Salih ERELE
İngilizce Hazırlık Okulu Müdür V.
E-Posta: salih.erele@kstu.edu.tr